10 Haziran 2018 Pazar

Why Secretary Kim İnceleme | İlk İki Bölüm Nasıldı?


Park Seo Joon'u özlemiştim ve bu diziyi iple çekiyordum.

Kanal tvN olunca da,kötü bir şey çıkması imkansız,dedim kendi kendime.

Fakat sonra fragmanları gördüm ve bir anda-puf!Bütün beklentim alt üst oldu.

Park Seo Joon'un narsist bir karakter oynayacağını,hepimiz dizinin konusu itibariyle biliyorduk.Park Min Young'da bu narsist Başkan Yardımcısı'nın sekreteri rolündeydi.

Fragmanlarda Park Seo Joon'un bu kişiliğe girme çabaları bana gülünç ve kasıntı geldi.Özellikle el hareketleri fazla ön plana çıkmış ve sahte bir hissiyat yaratmıştı.


''Demek ki beklediğim kadar iyi bir şey çıkmayacak.'' diye düşündüm ve online olarak takip etmeye karar verdiğim diziye başlamama kararı aldım.

Sonra orucun verdiği sıkıntı,stres ve kafa yemeye kadar varan boğuk durumdan mütevellit,bir anda şunu düşündüm : ''İzlesem ne kaybım olacak?Beğenmezsem devamını getirmem.''

Girdim çeviri sitesine ve bastım oynat tuşuna.

Evet,söylemek zorundayım.ÖZÜR DİLERİM SEO JOON-AH! (Oppa lafı lügatımda yoktur.)

O karakteri müthiş başarıyla yansıttı Park Seo Joon.Beklediğimin kat be kat üstündeydi.Çok çok üstündeydi.Harikuladeydi.


Kelimelerle ifade etmesine gerek kalmayan sinirli tavrı,kendine aşık egoist yapısı ve mükemmelliyetçi duruşu.Hepsinin özüne inmiş ve oyunculuğuyla harmanlamıştı.

Kısmi narsistliğine She was Pretty'de şahit olmuştuk ama gene bu kadar değildi.Adam her sene oyunculuğunun üstüne tonla bir şeyler eklemeye devam ediyor.

Diziye genel bir bakış açısıyla yaklaşacak olursak,hikaye güzel başladı.Genelde diziler başrolün yeni bir ortama girmesiyle start alır ve devamı malum.Klasik Kore dizisi klişeleri.

Bu dizide bir şeylerin bitişiyle harekete geçilmesi farklıydı.Herkeste merak uyandırdı.

Park Min Young'un hayat verdiği Sekreter karakteri cıvıl cıvıldı.İkircikte kalıp seyir zevkimizi bozmadı.İfade geçişleri de bir hayli güzeldi.


İlk iki bölümde Lee Tae Hwan'ı görmeyi bekledim ama yoktu.Nasıl bir yazar karakteri ortaya çıkaracağını büyük bir hevesle beklemekteyim.

Dikkatimi çeken mekansal unsurlar epey fazlaydı.Şirket odası,Park Seo Joon'un evi,Park Seo Joon'un Maserati arabası...Maserati'yi her dizide göremezsiniz.Fiyatı arabanın kendisi kadar uçuk ve güzeldir.

İzleyenlerin çoğunun tepkisi de olumlu yönde.

Dizinin konusu ve oyuncuları hakkındaki bilgiye şu yazıyla ulaşabilirsiniz.

Peki siz diziyi izlediniz mi?İzlediyseniz ne düşünüyorsunuz?

8 yorum:

 1. Artık ne zaman sahalara dönerim de izlerim bilmemen ama merak ettiğim bir diziydi yorumun iyi oldu:) Ve çok özledim tabi ki buraları 😭😭

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgeldin!
   Ben de seni göremiyorum uzun zamandır,özlettin kendini :)
   Sahalara dön artık,bekliyoruz seni.

   Sil
 2. Bende izleyeceğim bu diziyi baya övüldü ya ofis işlerini hiç sevmem ama :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok fazla ofis işleri olacağını düşünmüyorum çünkü konusu romantik-komedi olarak geçiyor zaten :)
   İzle ama devamını bekleyeceğim diye kalpten gidebilirsin,benden söylemesi ^^

   Sil
 3. park seo joon her daim benim aslarımdandır. kötü yaptığı bi rol yok gibi. ve her karakteri birbirinden farklı. çok tatlı yaaaa ^^ bitse de dizi izlesek^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her karakterine özenle hazırlanıyor Park Seo Joon.Şimdiye kadar hiçbir memnuniyetsizlik yaşamadım ^^
   Ben online olarak takip ediyorum.Keşke etmeseydim dediğim zamanlar oldu.Saatleri sayıyorum resmen :)

   Sil
 4. hemmm, son zamanlarda flaş dizi yok gibi sankiiii :) lee jong suk yeni dizisi yok maaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lee Jong Suk'u sevemedim gitti.Aradan kaç yıl geçti ama bana hala çocukmuş gibi geliyor.Savcı olsun,zengin veliaht olsun,doktor olsun...Bir türlü o yönünü kafamdan atıp ısınamıyorum şu çocuğa.
   Flaş bir dizi olarak Mr.Sunshine'ı bekliyorum ben ;) Senarist Goblin ve Secret Garden senaristi Kim Eun Sook ve başrolde Lee Byung Hun var.Hani Hollywood'dan gelen ^^

   Sil