30 Ağustos 2016 Salı

2016'ya Damga Vuran/Vuracak Kore Dizileri Part 1


Bu sene Kore dizi sektörü açısından baya verimli bir yıl oldu.Gerek zengin kadrosuyla gerekse marjinal senaryolarıyla bütün ilgiyi üzerilerine toplamayı başaran bu dizilerden bahsetmezsek olmaz dedim ve sizler için böyle bir yazı hazırladım.

Verimli derken baya verimliydi...O yüzden postumu part 1-2-3 şeklinde ayırmayı uygun buldum.

Eğer hazırsak haaaaydi başlayalım :)


1)Doctors Park Shin Hye'nin Pinocchio'dan sonraki dizisi Doctors.Pinocchio'yu çok sevenlerde oldu sonlara doğru saçma bir hal aldı diyenlerde.Ben diziyi yarıda bıraktığım için bu konuda bir yorum yapamıyorum...

Kim Rae Won'u Gangham Blues 1970'den hatırlarsınız.Cheese in The Trap'ın Baek In Ha'sı ile Pinocchio'nun şizofren abisi kadrodaki diğer oyuncular.

İlk afişi gördüğüm sıralar Kim Rae Won'u çok yaşlı bulmuştum.Shin Hye ile de aralarındaki 9 yaş farkta cabası.Fakat fragmanları izleyince,adamın oppa karizmasından çok olgun adam karizması çizdiğini fark ettim.

Dizi yeni tamamlandı.Ben de bu aralar dizi arayışları içerisindeyim.Umarım uygun bir zamanda başlayabilirim.

Konusu:Park Shin Hye,çocukluğunda zorlu bir yaşam sürmüştür.Dövüşme konusunda gangsterlere taş çıkartan Shin Hye aynı zamanda üniversiteye girer.Zorlukların üstesinden gelip doktor olur.2)Uncontrollably FondSonunda Kim Woo Bin'i başrolde gördüğümüz,Suzy'i ise uzun bir aradan sonra izleyebildiğimiz diğer 2016 dizisi:Uncontrollably Fond.

Ne yalan söyleyeyim,Kim Woo Bin'i The Heirs'de kötü adam rolünü oturtunca,afişi baya garipsedim.

Senarist I'm Sorry I Love You senaristi.Yani mutlaka iyi bir şeyler çıkmıştır.

Dizi 20 bölüm,en son 16.bölümü yayınlandı.


Konusu:Kim Woo Bin ve Suzy ayrılığı daha çocukken tatmış kalpleri kırık iki küçük çocuktur.Yıllar sonra iki yetişkin birey olarak tekrar karşılaşırlar.Kim Woo Bin şimdilerin en iyi aktörü ve şarkıcısı,aynı zamanda fazlasıyla zeki ve çekici biridir.
Suzy ise belgesel yapımcısıdır.Dürüstlükten çok paraya önem veren,üst seviyedeki insanlara yalakalık yapmaktan çekinmeyen biridir.3)Descendants of The Sun Tartışmasız izleyen herkesin gönlünde taht kuran Soong Joong Ki dizisi.

Joong Ki'nin askerden dönüşten sonraki ilk dizisi olması sebebiyle de bütün dikkatleri üzerinde toplayan bir diziydi.

Senaristin ise Secret Garden senaristi olması,izlettirici etkenlerden bir diğeriydi.

Joong Ki ve Hye Kyo uyumu mükemmeldi.

Shinee'den Onew'in şimdiye kadar keşfedilmemiş oyunculuğuna da bu diziyle tanık olmuş oluyoruz.

Arkadaşlar şimdiden uyarayım hiçbir asker böyle mükemmel,çekici ve kibar değildir.Kendinize gelin!

Başrol çifti kadar kendini sevdiren ikinci çift:Jin Goo ve Kim Ji Won.Sizler de bir tanesiniz!Hafızalardan uzun süre çıkmayacak bir sahneydi :)

Konusu:Birleşmiş Milletler'e ait barış koruma birliklerinde yer alan yüzbaşı Song Joong Ki ile Birleşmiş Milletler'İn talebi üzerine başka bir ülkenin başkentine tayin edilen doktor Song Hye Kyo'nun hikayesini konu almaktadır.4)Cheese in the Trap
2016 dizilerinden belki de en iyisiydi.Finali berbat etmemiş olsalardı tabii.Buna rağmen büyük bir hayran kitlesi elde etmeyi başardı.

Park Hae Jin'in ilk başrolüydü.Kim Go Eun'u ise çoğumuz ilk defa izledik fakat büyük bir albenisi olduğunu kabul etmek gerek...

Cheese in the Trap'la 52.Baeksang Ödülleri'nde 'En iyi Kadın Oyuncu' ödülünü alan Kim Go Eun,2012 yılındaki A Muse filmiyle bütün ödülleri silip süpürmeyi başarmış.

Who Are You:School:2015'ten hatırlayacağımız başrol erkeğimiz burada yardımcı oyuncuydu.Nedendir bilinmez :)

Baek In Ha ile Baek In Ho ikilisi bizi kendine bağlayan diğer oyunculardı.

Bu diziyle ilgili yazacağım postumda da değineceğim ama burada da söylemeden olmaz.Baek In Ho (nam-ı diğer Seo Kang Joo)'yu ilk defa izledim (izleyenler After School Bokbulbok'tan hatırlarlar) ve çok beğendim.Başrollerde görmek dileğiyle inşallah!

Bir tarafta büyük klişelerin işlendiği,diğer tarafta da klişelere damga vuracak sahnelerin verildiği kaliteli bir yapımdı.O yüzden hemen izlemeniz tavsiye edilir :)

Konusu:Kim Go Eun sıradan bir üniversite öğrencisi,Park Hae Jin ise üniversitenin en popüler çocuğudur.Park Hae Jin'i herkes iyi biri olarak bilirken,Kim Go Eun kötü biri olduğunu düşünmektedir.Peki Park Hae Jin,gerçekten kötü biri midir?5)W/Two World Alışılmışın dışında farklı kurguya sahip bir dizi.

Başrollerde Han Hyo Joo ve Lee Jong Suk var.

Yönetmen She Was Pretty yönetmeni.O yüzden göz alıcı sahneler görmek o kadar da zor değil.

Senaristi ise Queen in Hyun's Man ve Nine:9 Times Time Travel senaristi.

Han Hyo Joo'yu 6 yıldır kamera karşısında görmediğimiz için,nasıl bir performans sergileyeceğini ben de dahil hepimiz merak ediyorduk.Umarım oyunculuğunu zirveye taşımayı başarmıştır çünkü 6 yıl çok da kısa bir zaman değil.

Han Hyo Joo'yu Shining Inheritance'de izlemiştim.Kendisi beğenmediğim ama oyunculuğunu beğendiğim bir aktrist.

Dizi bir MBC dizisi olması sebebiyle,tamamlandıktan sonra izleyeceğim üçüncü dizi.(ilk ikisini ileride açıklayacağım :)

Konusu:Dizi otuzlu yaşlarının başlarında iki kişinin aşk hikayesini konu almaktadır.Aynı zamanda fakat farklı dünyalarda yaşayan iki insanın hikayesidir.
Han Hyo Joo,babası ünlü bir çizgi roman yaratıcısı olan asistan bir cerrahtır.Bir gün aniden babası ortadan kaybolur.Han Hyo Joo onu aramak için atölyesine gider fakat babasının yerine kanlar içinde bir adamı,Lee Jong Suk'u bulur ve Lee Jong Suk tarafından kaçırılıp başka bir boyuta geçer.6)Signal ''Her zaman romantik diziler mi izlenir?'' diyenlere ithaf bir dizi Signal.

Çoğu kesimin beğenisini kazanmış gerilim-polisiye dizisi.

Tam içeriğini bilmesem de bence Kore dizi senaristleri birini birine aşık etmeden o diziyi bitirmez.O yüzden ucundan kıyısında küçük bir aşk hikayesi vardır mutlaka.

Oyuncularımız Lee Jee Hoon,Kim Hye Soo ve Choi Jin Wook.

Lee Jee Hoon'u Fashion King ve Secret Door dizilerinden hatırlayabilirsiniz.Kim Hee Soo'nun ise en bilinen dizisi Style.Choi Jin Wook ise aktörlerin sunbaesi konumunda olduğu için belli bir dizi/filmini söylemek zor fakat  Ha Ji Won ile başrolü paylaştığı Chronicle of a Blood Merchant filmi yakın zamanda bilebilecekleriniz arasında.

Konusu:Günümüzde yaşayan bir dedektif ile geçmiş zamanda yaşamış bir dedektifin telsiz vasıtasıyla iletişim kurup çözdükleri davalar konu ediliyor.Şuraya tıklayarak ikinci parta göz atabilirsiniz.Öpüldünüz!


Not:Bazı konular yeppuda'dan alıntıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder