30 Mayıs 2017 Salı

Hello Monster Dizi YorumuBir diziyi afişine göre yargılamama işini hala beceremiyorum.

Afişe bakınca sıkıcı bir polisiye gibi gözüktüğü için iki yıl erteledim ben bunu!

Neyse,çok fazla konuşmak yerine direkt bu mükemmel diziyi sizlere tanıtmak istiyorum.


Karakterler

Seo in Guk (Lee Hyun)
Jang Na Ra (Cha Ji An)
Park Bo Gum (Jung Sun Ho)Choi Won Young (Lee Joon Ho)


Bu bıyıklı haliyle değil,merak etmeyin.


Lee Chun Hee (Kang Eun Hyuk)
Son Seung Won (Choi Eun Book)
Kim Jae Young (Min Seung Joo)
Dizinin Konusu:Seo in Guk suç profili uzmanı,Jang Na Ra ise bir dedektiftir.Seo in Guk bazı sebeplerden dolayı yurt dışından Kore'ye gelmiştir.Kendini bir şekilde Jang Na Ra'nın ekibi içinde bulur.Fakat bu iki kişiyi bir araya getirecek sebepler çok daha farklıdır.


Dizi hakkındaki yorumlarım;

 • Bir dizisini izlemekle yaptığım yorum ne kadar doğru olur bilemiyorum ama Seo in Guk mükemmel bir oyuncu.Profesör rolü hiç sırıtmadı.Egosu hiç sırıtmadı.Bir an bile bana "Şuan rol yapıyor kızım!" diye düşündürtmedi.Müşkülpesent ama bir o kadar da düşünceli ve sempatikti.
 • Hatta şu yorumu bile yapabilirim.Oyunculuğu Lee Min Ho oyunculuğundan bile üstün.Neden diyeceksiniz?Lee Min Ho ister zeki ister kibirli ister egolu ister tatlı birini oynasın.Hep bir aynılık var,hep bir 'Lee Min Ho'luk var.
 • Seo in Guk'un keşfedilmemiş bir yıldız olduğunu düşünüyorum.Hatırı sayılı dizilerde boy gösterdi ama daha iyi yapımlarda daha çok göz önüne çıkabilir.O potansiyel var.
 • Bu kadar övgüye rağmen söylememe gerek kaldı mı bilmiyorum,rolün hakkını verdi Seo in Guk.Mimiklerinde olağanüstü bir sahicilik vardı.
 • Jang Na Ra'ya gelirsek ben bu hatunu beğendim.Halbuki resimlerde çok itici görünüyordu.Belki verildiği rolden dolayı da kanım ısınmış olabilir.Ezik bir karakter gibi görünse de aslında güçlü ve akıllı.Bunu bizlere kaliteli bir şekilde aktarmayı başarıyor.
Exo hayranlarının çığlıklarını duyabiliyorum. ''O NE Mİ?!''

 • Ekip ise dolu doluydu.Yarattıkları sinerjileri ile beni kendilerinden hiç koparmadı.
 • Serpiştirilen cinayet davaları basit gibi yansıtılsa da sonradan açığa çıkan karmaşıklığıyla beni ters köşe yaptı.
 • D.O...Bu çocuk sektöre çok yanlış yerden girmiş.Direkt oyunculukla başlamalıymış.İleride daha da değerlenecek benden söylemesi.
Şunu üşenmeden yapan kimse,saygılarımı sunuyorum.
 • Hikayeden bir an bile sıkılmadım desem abartmış olmam.Amiyane bir kurgu yoktu.Temposu çok yerinde ilerledi.
 • İtiraf edeyim ki bu diziye sırf Park Bo Gum için başladım.Lakin bu sayede Seo in Guk gibi büyük bir yeteneği de keşfetmiş oldum.Kendi türünün en başarılı örneklerinden birini oluşturan bu diziyi izlemezseniz çok şey kaybedersiniz.İzlediğinizde abarttığım kadar olduğunu göreceksiniz.Keyifli seyirler :)


Not:Bu bölümden sonrası replik ve spoiler içerir!


Dizi boyunca şu yüzükten gözümü alamadım.Benim gibi düşünenler azınlıkta değildir diye düşünüyorum :)Lee Joon Yong karakteri çok iyiydi.Oynayan iki oyuncu daha da iyiydi.Sevgili psikopatımızın aslında iyi bir amaç için bir şeyler yapmaya çalıştığını fakat bunun için kötü yolları seçtiğini öğrendiğimde gerçekten ona acıdım.Empati bile kurmaya çalıştım.O da öyle olmayı hak etmiyordu sonuçta.Tek istediği başka çocukların da kendisi gibi acı çekmemesiydi.


Ve...


Jang Na Ra için bir dakikalık saygı duruşu...


Evet ya ben de yaparım arada öyleJang Na Ra ve Seo in Guk arasındaki bağlantı hoşuma gitti.Genelde geçmişten gelen alakanın sonra aşka dönüşmesi taraftarı değilim ama bu dizide öyle bir rahatsızlık hissetmedim.Karakterler başarıyla oturtulduğu için olaylar da bir o kadar gerçekçi geldi.Bu ikisinin atışmaları heyecanla beklediğim sahnelerdi :)Puanlama yapmayı hobi edinmiş bir adet Seo in Guk...


Tiplere gel!


Pardon?Neden bu kadar karizmasınız acaba?
Sayko rolünü kendine yedirip aynı zamanda dışarıya yansıtabilmek yetenek ister.Park Bo Gum bu dizide harika işler çıkardı!Replikleri hazırlarken bir kez daha ağlamış olduğum gerçeği :/


:)Abiye bağlılığın bu kadarı...

Aslında Min'in başından beri böyle olmadığını,sırf abisi için bir şeylere katlanmış ve bu hale gelmiş olduğu;buna rağmen gene abisinin iyiliği için Lee Joon Yong'u öldürmeye çalıştığını aynı zamanda kendi hayatından da vazgeçtiği gerçeğini öğrenince kalpler dayanmıyor aga :(
Her bölümün başında çıkan şu yukarıdakileri çok ama çok beğendim!

Eğer buraya kadar okumuşsanız siz de Hello Monster'ı benim kadar sevmişsiniz demektir.Ben şimdiden özledim.Ya siz?

6 yorum:

 1. hello monster cidden çok iyi diziydi! ama esas katıldığım nokta seo in guk'un mükemmel bir oyuncu olması! lee min ho falan fasa fiso kalıyo yanında. her dizide her role giriyo bu çocuk, cidden çok beğeniyorum. sıradaki dizisini heyecanla bekletiyo..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen ya!Çok uzattı arayı.Tarihi bir diziyle geri dönüş yapsa bile izleyeceğim :)

   Sil
 2. Seo In Guk'un başka dizilerini izledim. Gerçekten iyi oyuncu, oynadığı rollerin hakkını da veriyor. Diziyi izlemedim. Bende afişini sıkıcı bulmuştum :) Senin yazından sonra ikna oldum ve izleme listeme aldım ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Afiş baya kötü ya!Ama bu ön yargıyla kesinlikle izlenmemezlik edilmemeli.Dizi göründüğünden daha derin anlamlar içeriyor.
   İzleyecek olmana çok sevindim.Yorumunu merakla bekliyor olacağım :)

   Sil
 3. hımms bunu da listeye almalı. hangi birini izliyceksek dizilerin yaaa off yaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben şu ara hepsinden feragat ettim.Bir süre izlemeyi düşünmüyorum,kendimi tutabilirsem ;)
   Liste baya kabardı gerçekten.Artık çok daha fazla kaliteli yapıma imza atılıyor.Özellikle Netflix bu konuda bayrağı en önde taşıyanlardan.

   Sil