5 Mayıs 2017 Cuma

A Werewolf Boy (2012)


4 yıl önce izlediğim bir filmdi.Geçen yorumlarda bahsi geçince aklıma geldi.''İzleyeyim ama o kadar etkilemez artık.'' diye düşündüm.Yanılmışım.İlk izlediğim zamanki kadar etkiledi.

İster beş yıl geçsin ister on yıl.Bu film eskimez.Eskimeyecek.

Bu post izleyenler için eskiye dönüş,izlemeyenler içinse öneri niteliğinde olsun.

Filmin Konusu:Film bir kız ve aşık olduğu kurt adam arasında geçecek.


Oyuncular

Soong Joong KiPark Bo YoungFilm hakkındaki yorumlarım;

 • Aslında konuya bakınca aşkın egemen olduğunu sanıyoruz.Ama değil.Burada saf sevgi vardı.Sevginin en temiz hali vardı.Aşk bencildir.Ne yaparsan karşındaki insandan da aynısını beklersin.Yoksa o aşk ölmeye mahkumdur.Ama bu aşk değildi.Bu sadece sevgiydi.Sevginin en güzel haliydi.Yürekten bağlılıktı.
 • Park Bo Young'a bir kez daha hayran kaldım.Hollywood oyuncuları yanında halt etmiş.

 • Kurgu inanılmazdı.Bir tane hata olmaz mı bir filmde?Yoktu.

 • Soong Joong Ki'nin genç yaşına (24) rağmen devleştiği olağanüstü bir yapımdı.
 • Ben ki Kore filmlerine karşı aşırı ön yargılı biriyim.Kolay kolay izlemem.Ona rağmen nasıl sevdiğime bir bakıp karşılaştırma yapın.Güzelliğini anlamak çok da zor olmayacak.
 • İstediğiniz oyuncuyu filme oturtmaya çalışın.Sırıtır.Jo ın Sung bile sırıtır.O derece her şey yerli yerindeydi.Veletlerinden tut dedektifine.

 • Senaristi ellerinden ayaklarından öpüyorum.Böyle bir hikaye yazıp üstüne böyle oyuncuları oynattığı için.

 • İster Koresever olun,ister olmayın.Her halükarda beklediğinizin üstüne çıkacak bir yapım.Sizi fazlasıyla tatmin edecek.

Film dram niteliğinde ama ben drama gelemem diyerek izlememezlik ederseniz çok şey kaybedersiniz.Şuan her ne yapıyorsanız bırakın ve hemen filmi açın.Asla pişman olmayacaksınız.


Öneriler:
-Öncelikle filmi kesinlikle altyazılı izlemelisiniz.Dublajı size hiçbir duyguyu doğru düzgün vermeyecektir.
-Mümkünse tek başınıza izleyin.Böylece filmi güzelce sindirip,tadını alabileceksiniz.


Not:Bu bölümden sonrası spoiler içerir!


Fasulyesini büyütmeye çalışan bir küçük köpekcik...


Kızımızın bağırışlarına karşılık verilen en güzel tepki :)Ah şebeğim ah...Sevginin en saf halini size fotoğraflarsam...
Filmi açarken bile aklımda hala bu sahne vardı.O kadar içime işlemiş ki.


Bu kadar sadakati hiçbirimiz hak etmeyiz dünyada.Ne yaparsak yapalım.Okuma yazma öğrendi,geldiğinde mahcup olmayayım diye.

Gitarını tamir etti,çalıp yeniden mutlu olsun diye.

Öyle bir sevgiydi ki;sırf kendisi için kalmasın,kalıp düzeninden kopmasın diye onu terk etti.Ama sonra geri gelecekti.çünkü o çok sevmişti,gene bekleyecekti.Bekle demişti ve beklemişti.Gene bekleyecekti...

20 yorum:

 1. Efsane bir film. Benim için unutulmazlar arasında. Postunu okurken duygulandım. Tekrar izleme isteğim oluştu. Bu gece tek başıma izlesem mi? :)

  YanıtlaSil
 2. Gerçekten efsane bir film.Senin yorumlarda bahsetmenle aklıma geldi benim de :) İzle izle özellikle de gece izle.Gece izleyince tadı bir ayrı oluyor ^^

  YanıtlaSil
 3. En yakın zamanda izleyeceğim. Tavsiye için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim.Mutlaka izlemelisiniz.Pişman olmayacaksınız :)

   Sil
 4. KAFES
  Josh Malerman
  Korku türünü sevenleri mutlu edecek iyi bir korku romanı. En güzel yanı da korkutan şeyin, ki gerçekten bir şey, ne olduğu belli değil, ne olduğunu kimse bilmiyor, çünkü o şeyi gören ölüyor, ölmemek için gözlerinizi bağlı tutmalısınız. Göstermeden korkutan bir roman. Filmi de iyi olur herhalde.
  Bir kadın, Malorie ve iki çocuğu, isimleri de Oğlan ve Kız, önce saklanmak zorundadırlar, sonra da kaçmak. Çünkü, sokaklarda bir şey vardır. Bu şey’den korunmak için eve kapanırlar, evi karartırlar, dört yıl boyunca saklanırlar ve sokağa çıktıklarında bir kör gibi yürüyebilmek için dört yıl boyunca gözleri bağlı yaşamayı ve hissetmeyi öğrenirler.
  Dört yıl sonunda bu evden çıkıp yemek, ilaç, su da olan başka bir korunma merkezine ulaşmak isterler. Çünkü bu korkunç durumdan kurtulan birkaç kişi daha olduğunu öğrenmişlerdir. Bu merkeze nehirden ulaşılır.
  Malorie ve iki çocuğu, gözleri bağlı olarak, sadece hisleriyle ve kulaklarıyla, nehirde bir yolculuk yapmak zorundadırlar. Gözlerini açarlarsa öleceklerdir.
  Çok karanlık bir korku romanı. Keşke okurken gözlerimizi bağlayabilsek. Hayal ederek okumak daha da korkunç çünkü.
  Not:3/4

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Wow!Mükemmelmiş ya!Yalnız buraya kadar zahmet edip de bunu yazman çok hoş.Çok teşekkürler ^^ Korkuyu sevmem ama değer bu roman için.Mutlaka okuyacağım :)

   Sil
 5. izlemedim oleeey çok sağol en kısa zamanda izliycam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzle izle.İzledikten sonra yorumunu bekliyorum mutlaka ^^

   Sil
 6. İzlemedim inşallah izlemeye çalışırım :))) Güzel anlatım olmuş Kafes Bende yazdım okumak istersen okuyabilirsin ama ben korkmadım. Korkulacak bir kitap değil :=)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ^^ Mutlaka uğrayacağım yazınıza.
   Baya övüldü kitap,bakalım istediğim verimi alabilecek miyim?

   Sil
  2. Yanıtladım sana :))) Cevabını :))) Ne tarz seviyorsun Kitaplarda ???

   Sil
  3. Ayy geldim geldim :)
   Daha çok romantik, fantastik,bilim kurgu romanlar okuyorum.Atsız favorimdir.Eski dönem kitaplarını da okumaya çalışırım.Ama her türden okumaya çalışıyorum genelde.
   Sen ne tür kitaplar okuyorsun ;)

   Sil
  4. Ben daha çok gerilim tarzında okuyorum. Bunun yanı sıra çocuk kitapları Polisiye Kişisel gelişim Kitapları Oto biyografiler Sipariş vereceklerim var Şuanda On üç yıl Sonrası diye seri Kitaplar İyi olduğu söylendi bana.... Kitaplık bende sağlam :)))

   Sil
  5. Maşallah maşallah.Biyografi okuyamıyordum önceden ama şu ara bir iki kitap okudum,yıkmaya çalışıyorum ön yargımı :)

   Sil
  6. Kitapların dili yalın olmalı Birde Çok fazla yazar var ama Kime göre neye göre anlatım var anlatımcık var :))) Biyografilerde kendine öyle çekenler olur ki Birde Çok popiler olması bir şey ifade etmesin Okunası mı ??? Önemli olan o İkincisi Bu Mecra Çok büyük her önüne gelen bir şeyler karalıyor. Ama bu iyi anlamına gelmez. Bir Kitap aldığımda Çok iyi yazar dediğimiz ikinci kitabı vasat olmakta :) Kitap Dünyası Ucu bucağı yok Deniz gibi Ama İnciyi bulmak için ince ele sık doku Ne yazdım vallahi bak :)))) hahahahhahahha

   Sil
  7. Bukowski'nin ki biraz otobiyografiye giriyor ama onu çok seviyorum mesela.
   Dediğin gibi popüler olması hiçbir şey ifade etmiyor.En azından bakılması gereken ilk kriter bu olmamalı.Bknz:Wattpad Kitapları.
   Tabii,çok okumalısın ki zamanla ayırt etmelisin iyiyi kötüyü :)
   Yaz yaz.Okumak bir zevk benim için ^^

   Sil
 7. Bu filmi seveni kadar saçma bulanı da gördüm tabiki ben hüngür faşırt ağlayanlardanım.İzledikten sonra uzun süre etkisinde kalmıştım.Bende tavsiye ederim;)

  Kafes kitabını genellikle gece okuduğum için mi bilmiyorum ben çok tırstım ,beni çok etkiledi,sadece sonunda bazı şeylerin açığa çıkmasını isterdim.Çok iğrendiğim tırstığım yerler oldu.Çok korku öğesi türde okumadığım için belki bilmiyorum ama beni çok etkiledi.

  YanıtlaSil
 8. Hahaha!Valla itiraf etmek istmesek de akıyor üç beş damla (!).
  Uzun süredir almak istiyorum aslında ama bir türlü fırsat olmadı.Aman uyardığın iyi oldu gece okumayayım bari :)

  YanıtlaSil
 9. ya izledim ya sayende çok çok sevdim ve ağladım tişkürleer :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevmene çok sevindiim ^^ Valla ağlamayı sevenler için birebir.Ben de çok ağlamıştım :(

   Sil