27 Mayıs 2017 Cumartesi

Kitap mı E-Kitap mı?


Siz hangisini tercih ediyorsunuz?Kitap mı,e-kitap mı?

Ben önceden e-kitabı pek tercih etmezdim.Hatta nefret ettiğimi söylesem yanlış olmaz.

Ama son zamanlarda e-kitaplara sardım.Neden?

Şuan bazı durumlardan dolayı kitap alamıyorum ve bu sıkıntıda en büyük destekçim e-kitap oldu.

Peki kitap mı daha iyidir yoksa e-kitap mı?


Tabii ki kitap.Ben okuduğum e-kitapları müsait bir zamanda kitapçıdan temin edeceğim.Çünkü okuduğum kitapların kitaplığımda bulunması tercihimdir.Tabii sevdiysem.

Sevmediysem neden alayım değil mi?

PDF'ler iyi olmuyor.Yazılar minicik,okurken sizi fıtık eden iğrenç yanları var.Ben epub dosya biçimini tercih ediyorum.

E-kitabı ne kadar sevsem de ekran gözümü fazla yoruyor bu yüzden okuma süremi kısaltmak zorunda kalıyorum.

Bazen ''Bedava sirke baldan tatlıdır.'' atasözü içimizde ağır basıp e-kitapları tercih etsek de sürekli hale getirmek bence iyi değil.

Kitap gibisi var mı yahu?Hele yeni basılmış kitap kokusu.O kokuyu içinize çeke çeke okumak..Bu kokunun parfümü çıksa gidip alan ilk ben olurdum.

Vesselam sadece e-kitapla da olmuyor,e-kitapsız da.Çağ teknoloji çağı.Bizi de bir şekilde peşinden sürüklüyor.

12 yorum:

 1. Kesinlikle kitap tabiki :) ama e kitabida kullanmiyo degilim.kizimdan dolayi okumayi erteledigimde bir gercek :) ama gözlerim dayanmiyor valla.Blog bir yandan kitap bir yandan uykusuzluk her yandan 😁 cok zormus ya :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah kolaylık versin,zordur tabii.Zaman zaman bazı durumlar bizi e-kitaba mecbur bırakıyor :)

   Sil
 2. Kağıt kokulu güzelim kitaplar hep tercihim olacak ^.^

  YanıtlaSil
 3. Bence kitap. E-kitap okumuşluğum da var ama aynı tadı vermiyor. Kitap okurken kokusunu ve sayfalara dokunmanın verdiği hissi bile sevdiğim için sanırım bana göre değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum.Zaman zaman zorunluluktan okuyorum ya da kitabım kırışmasın diye aynı kitabı telefonuma indiriyorum ama kesinlikle aynı tadı vermiyor :)

   Sil
 4. E-kitapla tanıştığım dan beri daha çok kitap okuyorum .Özellikle gece ,tabi bu ne kadar sağlıklı orası ayrı bi konu ,bi bakmışım sabah olmuş 🙈 göz de bir süre sonra yoruluyor.Kitabin yeri tabiki de ayrı ama genel tercihim e-kitap oluyor 😊 e-kitap okuyucum yok ama istiyorum(birde ucuz olsa keşke ,öneriye açığım ) belki gözlerim o kadar yorulmaz diye ..ama bu yaz kitaplara ağırlık vermek niyetindeyim bakalım ...kağıt kokusunu da özledik 😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende e-kitaba sardım son zamanlarda :)
   Ama özlüyorum kitabı elime alıp okumayı.Alışmış bünye ne yaparsın ?
   E-kitap arşivi mevcut bende.5000 kitap var ve hepsi ücretsiz.Artı yönü ise pdf değil.Eğer istersen linkini maille yollayabilirim ^^

   Sil
  2. Telden yazıyorum yorumum gitti mi yanlışlıkla silindi mi anlamadım eğer ikinciye yazdıysam fazlalığı silersin :) Teşekkür ediyorum teklifin için 😘 ben pdf kullanıyorum çünkü telden okuyunca epub açmıyor :( henüz e-kitap okuyucum da olmayınca tele mahkumum 😅 e-kitap okuyucu mu kullanıyorsun sen ? Istiyorum almak ama biraz pahalı sanki...

   Sil
  3. Rica ederim ^^
   Aslında ücretsiz e-reader'lar mevcut store'larda.Eğer Android sürümlü telefon kullanıyorsan eReader isimli bir uygulama var,mutlaka ilk sırada çıkar zaten yazdığında.Eğer İOS sürümü varsa telefonunda NeoSoarBook'u öneririm.Ben memnunum :)

   Sil
 5. ben de kitap derim ama e kitaba da karşı değilim o da iyi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben karşıydım önceden ama şu ara el mahkum e-kitaplardan okumak zorunda kalıyorum :)

   Sil