4 Eylül 2016 Pazar

2016'ya Damga Vuran/Vuracak Kore Dizileri Part 3Bahsettiğim diziler hakkında güzel yorumlar aldım.Özellikle bir takipçim Moonlight Drawn By Clouds dizisinin listemde olmadığından yakındı.Vardı tabii ama ilerideki yazımda bahsetmeyi uygun bulmuştum.Bu yazı sevgili takipçime ithaf olunur :)

Bu sene dizilerinin senaryolarından çok kadrolarını beğendim.Senaryoların birçoğunun klasik Kore dizilerinden bir farkı yok ama bizi bağlayıcı en büyük etken bence zengin kadrolar.2017'nin de öyle olması dileğiyle...

Yazının part-1 bölümü için buraya,part-2 bölümü için buraya tıklayabilirsiniz.


1)Another Miss Oh Shinwa'dan Eric Moon'un patlama yapan dizisi:Another Miss Oh.

Eric Moon'dan güzel bir performans bekleniyordu ama dizinin bu kadar etkileyici olması sanırım beklenmiyordu.

Başrolleri Han Ye Sul ile paylaştığı Beautiful Spy Eric Moon'un en bilinen dizilerinden biri.

Dizideki baş aktirisimiz Seo Hyun Jin'i Lets Eat 2 ya da The Three Muskeeters'den hatırlayabilirsiniz.

Çok önyargılı bir yorum olduğunun farkındayım ama baş aktrisin tipini pek beğenmedim.Yani oyunculuk manasında.Belki de sempatiktir,hı?

Dizide başroller kadar yan rollerde bir o kadar sevildi.

Dizinin artı yönlerinden bir diğeri de çekilen sahnelerin en küçük ayrıntısına kadar düşünülüp en güzel şekilde izleyiciye aktarılmasıydı.

Konusu:'Another Miss Oh' birbirinin tam tersi olan ve aynı ismi paylaşan (Oh Hae Young) hakkındadır.
Oh Hae Young ortalama görünümlü ortalama zekada sakar biridir.Liseden beri sürekli daha popüler daha yetenekli ve daha zeki olan diğer Oh Hae Young'un gölgesinde kalmıştır.İronik olan kısım ise liseden mezun olduktan sonra aynı şirkette Müdür Yardımcısı ve Ekip Yöneticisi sıfatlarıyla çalışmaya başlamalarıdır.Tüm bunların merkezindeki Eric Moon bu iki kadın arasında aklınızı başınızdan alacak bir kadere sahiptir.
2)Moonlight Drawn By Clouds İlk gözdeliğini Moon Lovers'tan sonra kaybeden dizim.

Aslında kaybettiği de pek söylenemez.Sadece öncelik sırasında yerini bir tık aşağıya çekti o kadar.O da Lee Jun Ki'nin hatırına.Yoksa gül gibi Park Bo Gum'u tövbe bismillah kimseye değişmezdim.

Moon Lovers'ı gözümde neden zirveye oturttuğumu sorarsınız;oyuncularından da ziyade senaryosuyla beni etkiledi dizi.Çünkü bu dizide işlenecek konu klasik.Kızımız erkek kılığına girer,yakışıklı ve üst rütbeli adamla başta kankaya bağlar daha sonra adam buna aşık olur falan filan.

Moon Lovers'ın farklı senaryosunun yanında fantastik bir şölende sunacak olması ve uzun süre çözülmeyecek birtakım gizemler beni ikna eden diğer sebeplerdi.

Fakat nasla!Bu dizi neredeyse Moon Lovers'la gözümde eşdeğerdir.Merak etmeyin.

Park Bo Gum Reply 1988 ve Hello Monster ile bütün ilgiyi üzerine toplamayı başardı ve hayranlar daha fazla üzülmeden Park Bo Gum'u başrolde görmek nasip oldu.

Baş aktris içinse ilk teklif götürülen Kim Ji Won'du fakat Kim Ji Won reddetti.

Baş aktrisimiz ise çocuk rollerine veda eden Kim Yoo Jung.

Moonlight Drawn By Clouds ilk bölümüyle reytinglerde son sırada yer alıp olası izleyici kitlesini korkutsa da (Doctors'un finaliyle aynı zamanda çakışmış olması negatif diğer bir etken) diğer bölümle toparlamayı başardı ve reytinglerde birinci sırada yer almaya başladı.

Kim Yoo Jung'un makyajı da IU'nun makyajı gibi aşırı olması nedeniyle eleştirildi.IU'nun makyajı bir tarihi diziye göre bence de abartıydı.Bu diziyi izlemediğim için Yoo Jung'un makyajına bir yorum yapamıyorum ama fragmanlarda izlediğim kadarıyla Yoo Jung'u ki de abartılmıştı.

Bu diziye aşık olma nedenimi sorarsanız işte bu fragmandır.Bo Gum-ah,sen ne tatliş oynamışssın orada öyle :)


Bu fotoğrafta favorilerimden bir tanesi tabii ki...(kilit ekranım yapmayı bile düşündüm yani)Kim Ji Won yak bakalım bildiğin ağıtları.Boylu poslu çocukla başrolü kaçırdın üstüne üstlük dizi reytinglerde birinci sıradan inmezken.

Bi' insan bu kadar erkeksi olabilir ya!Hayır çekilin!Önce ben gördüm :)

Park Bo Gum aynı zamanda KBS'ten çaylak sunucu ödülü almıştı.Bakınız:
Biraz daha devam edersem başlığı Park Bo Gum'a Aşkım Hakkında diye değiştireceğim :)

 Tamam tamam bu son :)


Sonuç olarak dizi büyük umutlar taşıyor.İzlemeden 2016'ya veda etmeyin...

Konusu:Kim Yoo Jung erkek kılığına girip erkeklere aşk meseleleri hakkında tavsiye vermektedir.Bir gün bir müşterisi için aşk mektubu yazarken Veliaht Prens'le (Park Bo Gum) ile yolları kesişir.Kim Yoo Jung onun Veliaht Prens olduğunu,Veliaht Prens'te Yoo Jung'un kız olduğunu bilmiyordur.Prens Kim Yoo Jung'a ilgi duymaya başlayınca harem ağaları bunun farkına varır ve Kim Yoo Jung'u kendileri gibi harem ağası yapmaya çalışırlar.
3)Jeaolusy Incernate Its Okay Thats Love'dan sonra oynadığı The Producers dizisiyle bizleri hayal kırıkllığına uğratan Gong Hyo Jin ile;Oh My Ghost dizisiyle büyük bir hayran kitlesine sahip olmuş Jo Jong Suk başrolleri paylaşan oyuncularımız.

Gong Hyo Jin'i Its Okay Thats Love'da çok beğenmiştim ama The Producers seyircileri aktrisinin burada çok güzel bir performans sergileyemediklerinden yakınmışlardı.

Oh My Ghost çok sevilen dizilerden bir tanesi olmuştu,baş aktörü de aynı zamanda...

Bu iki oyuncunun uyumu merakla bekliyorduk.

Dizimiz daha yeni başladı.Yakın zamandaki ikinci bölümüyle reytinglerde W'den hemen sonra ikinci sırada yer alıyor.

Konu bir yayın istasyonunda geçiyor.Bence Jo Jong Suk'un canlı yayında ilan-ı aşk ettiği bir bölüm mutlaka olacak,demedi demeyin.(Kore dizisi deneyimlerinden kesitler)

Bakalım sunbae Gong Hyo Jin ile kendini yeni yeni ön plana çıkarmaya başlamış Jo Jong Suk ikilisi nasıl bir performans sergileyecek?


Konusu:Gong Hyo Jin saygın bir yayın istasyonunda sıradan bir hava durumu sunucusudur.Kanalın bir numaralı yayın sunucusu Jo Jong Suk'a zamanla aşık olacaktır.Fakat Gong Hyo Jin,rekabetin bu kadar zirvede olduğu bir yerde Jo Jong Suk'un kalbini kazanmayı başarabilecek midir?Başaracaksa bile sonrasında gelen zorluklara göğüs gerebilecek midir?4)The Legend of The Blue Sea 


İlgili resim


İki dev oyuncunun birleştiği yapıt.

Lee Min Ho'yu en son Gangham Blues filmiyle hatırlıyoruz.En son dizisi ise 3 sene önceki The Heirs'ti.

Jun Ji Hyun'un ise anne olduktan sonra oynadığı ilk dizi olacak.

Bu diziyle eş zamanlı yayınlanacak dizilere Allah kolaylık versin.

Çekimler 19 Ağustos'ta başladı.İlk bölüm ise 16 Kasım'da Jealousy Incernate bittikten hemen sonra yayınlanacak.

Dizi tarihi bir zamanda geçecek ve Jun Ji Hyun bir denizkızını canlandıracak.

Çekimler için İspanya'ya gidilecek.Bize görsel bir ziyafet sunulacak anlayacağınız :)

Diziden beklentim çok yüksek.Senarist Who Came From The Stars ve Producers senaristi.

Konusu:Güney Kore'nin tarihi-romantik romanından uyarlama dizinin konusu şöyle;Joseon Dönemi'nde Yu Mong In deniz kızlarını özgürlüklerine kavuşturmak için serbest bırakırken bir deniz kızı balıkçı Kim Dam Ryung'un ağına takılır ve olaylar bunun etrafında gelişmeye başlar.
5)Hwarang/The Beginning KBS2'da bu sene paraya kıymış ve kadroyu doldurmuş.

Park Seo Joon,Go Ara,Park Myung Shik ve Choi Min Ho kadrodaki isimlerden sadece birkaçı.

Park Seo Joon'u en son She Was Pretty'de izlemiştik.

Park Myung Shik'i ise High Society'den sonra herkes başrolde bekliyordu ama hayırlısı.Önümüzdeki dizilere bakacağız artık :)

Choi Min Ho'yu hiç sevmiyorum o yüzden o taraklara hiç girmeyeceğim.

Beni asıl şaşırtan isim Bts'ten V'nin kadroda oluşu.Oyunculuğunu merakla bekliyorum...

Go Ara'yı en son Yoo Seung Hoo ile oynadığı The Magician filminde izlemiştim ve çok beğenmiştim.

Dizi Kore ve Çin'de eş zamanlı yayınlanacakmış.Bu sene tarihi dizilerin patlaması olacak herhalde.Kimin patlayacağı ise hala gizemini koruyor.

Dizi Aralık'ta yayına girecek.The Legend of The Blue Sea'nın yarı zamanına denk geliyor.Umarım arka plana itilmez.

Konusu:Silla Krallığı döneminde genç erkeklerden oluşan elit bir grup olan Hwarang (Çicek Çocuklar)'ın hikayesini anlatmaktadır.


Evet bu son partımızdı.Göz dolduran dizileri elimden geldiğince tanıtmaya ve sizleri bilgilendirmeye çalıştım.

Sizin bu yaptığım 3 partlık yazımda bulunan diziler hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum.Özellikle yayına girmemiş dizilerle ilgili olanları.Lütfen bana düşüncelerinizi ulaştırın.

Diğer yazımda görüşmek üzere...


Not:Bazı konular ve fotoğraflar yeppuda'dan alıntıdır.

6 yorum:

 1. İthaf için teşekkür ederim.♡

  The Legend of The Blue Sea ve Hwarang dizilerini ben de çok merakla bekliyorum. Yalnız choi min ho'yu neden sevmeyişin soru işareti olarak kaldı aklımda. ^^
  Çok güzel bir yazıydı. Özellik bo gum için ayrı sayfa bile açabilirmişsin. Aslında haklısın konusu bilindik ama moon lovers da dram daha ağır basıyor. Bu dizide ise komedi. Moon lovers ı da çok beğendim ama dedigim gibi sonu bile drama bağlayacak gibi :(
  Bu sezon iyi diziler geliyor cidden. Hangi birisine bakacağımı şaşırdım. 2013 sezonundan beri ilk kez bu kadar başarılı yapımları bir arada görüyorum. Bir kaç dizi hariç tabi. Uzun zaman bekleyip hayal kırıklığına uğratanlar da var. Neyse.
  Lafı uzatmadan teşekkür ediyorum tekrar. (Daha ne kadar uzatabilirdim acaba)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstediğin kadar uzun yazabilirsin.Benim için okumak bir zevk olur.
   Choi Min Ho'yu Sulli ile başrolü paylaştığı dizide izlemiştim ilk defa.O zamandan beri istemsiz bir antipati besliyorum kendisine.
   Park Bo Gum'a ayrı bir post açsam bile hayranlığım hakkında yazacaklarıma yeter mi bilmiyorum.Yeni keşfettiğim bir aktör ve çok çok sevdim :)
   Bu sene gerçekten birçok kaliteli yapım var,2016'da hepsini izlemek nasip olmayacak gibi.Seneye sarkacak artık...
   Ve rica ederim,her zaman yorumlarını bekliyor olacağım :)

   Sil
 2. Ben min honun dizilerini hiç izlemedim uzun uzadıya. Ama çok sevdiğim shınee grubuna üye olduğum için çok seviyorum ve tanıyorum.
  Normalde sevmeyen çok az kişi gördüm o yüzden şaşırdım biraz. :D
  Bo gum bence de çok sevimli biri ama seninki hayranlıktan öte birsey olmuş.😍
  Valla gerekirse hepsine bir gün koyup bakmaya çalışrm o dizilere.
  Çünkü çatlarım. 😱
  Gerçi bir kaç ay içinde ben de çok yoğun olucam. :(
  Tabiki yazarım ben de vakit buldukça canım.
  Benim için de zevk. ^^ ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Shinee hakkında pek bir bilgim yok açıkçası.Birkaç şarkısını çok sevmiş ve dinlemiştim zamanında.Ve sanırım bu yıl düşüşe geçtiler.Zaten bu kadar genç grup arasında canlı kalabilenlere helal olsun ^^
   Evet,çoğu kişi seviyor ama inan neden sevmediğimi bilmiyorum,belki Hwarang'tan sonra sevebilirim,kim bilir :)
   Aynen,Bo Gum'un yeri ayrı bende.Gd ile neredeyse aynı kefede,o derece yani...
   Değil mi? :) Hepsini bir anda izleyesi geliyor insanın.Bende ileriye sarkıtırsam canlı kalamam gibime geliyor :)
   Allah kolaylık versin.Eğer kafanı dağıtmak istersen ben ve yazılarım her zaman buradayız :*

   Sil
 3. hala yazmana sevindim..benim için kadroya ragmen moon lovers kan kaybeti yani düzi düştü çok az reythinge ve bu gayet normal..bir tek lee joong gi ayakta tutandır diziyi,onun tam tersine klişe dedikleri moonlight çok başarılı ve bizleri mutlu etti ..makyaj demişsin abartılı bir makyaj yoktu kaldı ki her daima dizi ve filmlerde bu yapılır..park bo gum ve sayısızca dizide oynuyan kim yoo jung..benim için yine başarılılar tebrik ederim..izledigim başka bir dizi de the flower prison..o da epey güzel ama benim sıralama 1 olarak -ay ışıgında bulutlar yazar kaderi ..moonlight..tesadüf buldum blogunu..başarılarının devamını dilerim unnin sarayatta..elim boş ,çevrem boş..dizilerle geçinip gidiyoruz işte..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Lee Jun Ki diziyi ayakta tutan baş etmen tabii ki.Senaryoda bazı sıkıntılar yok değil ama benim gözümde hala başarılı bir dizi.Moonlight Drawn By Clouds'u da izledim ama üzülerek söylüyorum ki gerçekten klişeydi.Ama bazen klişeyi gözümüzde parlatan oyuncular ve oyunculuklarıdır.Yani,katılıyorum.Başarılı bir yapıttı.
   Makyaj konusunda haklısın.Her Kore dizisinde yapılıyor zaten fakat benim asıl söylemek istediğim tarihi bir dizide keşke bayanları her zaman bu pürüzsüz yüzleriyle görmesek.Lakin Kore dizi sektörünün mükemmellik anlayışlarından biri de bu maalesef.
   The Flower in Prison'u görmüştüm ama dikkatimi çekmemişti.Tavsiyen üzerine izlemeye çalışacağım.
   Çok teşekkür ediyorum.Kore dizileri kafa dağıtma da bir numaradır.Böyle devam et :

   Sil